KEK
Fillimi / Lajmet / Dëshmitari i mbrojtur në gjykimin kundër Azem Sylës ka mohuar akuzat për ndikim
Azem Syla

Dëshmitari i mbrojtur në gjykimin kundër Azem Sylës ka mohuar akuzat për ndikim

Dëshmitari i dytë i mbrojtur në rastin e ish-deputetit të PDK-së, Azem Syla ka mohuar akuzat se ai ka bërë përpjekje  të ndikojë në deklaratën e tij. Këtë  fakt e ka bërë të ditur avokati, Tomë Gashi, i cili vazhdimisht kishte kundërshtuar vendimin e Gjykatës së Apelit, e cila kishte marrë vendim që klientit të tij t’ia kthejë masën e paraburgimit prej dy muajsh. Gashi ka paralajmëruar se përmes marrjes në pyetje do të mundohet që të diskreditojë deklaratën e një dëshmitari të Prokurorisë, pasi, deklaratat e tij janë të instruktuara dhe të pavërteta.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...