KEK
Fillimi / Lajmet / Dhjetëra qytetarë sërish janë mbledhur para Agjencisë për Regjistrimin Civil pa distancë fizike ashtu siç rekomandohet
Dhjetëra qytetarë sërish janë mbledhur para Agjencisë për Regjistrimin Civil pa distancë fizike ashtu siç rekomandohet

Dhjetëra qytetarë sërish janë mbledhur para Agjencisë për Regjistrimin Civil pa distancë fizike ashtu siç rekomandohet

Ndonëse me maska, por pa distancë fizike ashtu siç rekomandojnë institucionet shëndetësore, dhjetëra qytetarë sërish janë mbledhur para Agjencisë për Regjistrimin Civil. Në disa fotografi shihen qytetarët të cilën mëngjesin e sotëm po presin që të marrin shërbimet e tyre. Tollovi të këtij lloji para Qendrës për Regjistrim Civil, po bëhet vazhdimisht. Edhe ditë më parë ka raportuar për numrin e madh të qytetarëve që po mblidhen aty e për çka Policia e Kosovës është detyruar të bëjë shpërndarjen e tyre. Ndonëse çdo grumbullim i njerëzve dhe pa distancë fizike rrezikon shpërndarjen e virusit COVID-19, nga çka prej 13 mars e deri më sot, 9 mijë e 49 qytetarë janë infektuar me këtë virus ndërsa, 256 të tjerë kanë vdekur si shkak i tij.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas bastisjeve të kryera nga Policët e EULEX-it ...