MIT
kek
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Drejtori i Bordit të “Trepçës”, Ardian Syla, i fton punëtorët që t’i kthehen punës dhe të tërhiqen nga kërkesat
30 vite me parë minatorët e Trepçës filluan grevën e urisë për të mbrojtur Kosovën nga regjimi kriminal i Millosheviqit

Drejtori i Bordit të “Trepçës”, Ardian Syla, i fton punëtorët që t’i kthehen punës dhe të tërhiqen nga kërkesat

Drejtori i Bordit të  “Trepçës”,  Ardian Syla, ka theksuar se “për t’i hapur rrugë zhvillimit të ndërmarrjes është zbatimi në plotni i Ligjit për ‘Trepçën’”. Ai  ka theksuar po ashtu se “humbjet të cilat janë duke u shkaktuar nga greva rrezikojnë likuiditetin financiar të ndërmarrjes,  duke rrezikuar edhe pagat e punëtorëve”. Syla po ashtu,  bëri ftesë tek minatorët që t’i kthehen punës. “Ftojmë gjithë të punësuarit në ndërmarrjen “Trepça” që t’i kthehen punës dhe të tërhiqen nga kërkesat të cilat janë të parealizueshme,  si dhe në dëm të ndërmarrjes dhe vet punëtorëve”, ka shkruar Syla.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Qosja: Jam pro shkëmbimit të territoreve me Serbinë, kundër ndarjes

Akademiku i shquar Rexhep Qosja ka drejtuar kritika ndaj klasës politike

Akademiku i shquar, Rexhep Qosja ka drejtuar kritika të ashpra ndaj ndaj klasës politike të ...