Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Dy ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Zona Operative e Drenicës ftohen nga Gjykata Speciale
Dy ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Zona Operative e Drenicës ftohen nga Gjykata Speciale

Dy ish-ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Zona Operative e Drenicës ftohen nga Gjykata Speciale

Ish-ushtarët e UÇK-së Abedin Daka dhe Sherif Tahiri janë dy të ftuarit e radhës nga Gjykata Speciale. Kjo është bërë e ditur nga kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, përmes një postimi. “Sot u njoftova se kanë marrë ftesë nga Gjykata Speciale bashkëluftëtarët Abedin Daka (vëlla i dëshmorit Mirush Daka) nga fshati Cerovik i komunës Klinë dhe Sherif Tahiri nga fshati Tërdevc i komunës Drenas, të dy këta pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Zona Operative e Drenicës. Ndihem krenar me veprat dhe sakrificat e ushtarëve të UÇK-së”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Speciale e fton për intervistim edhe ish-eprorin e lartë i UÇK-së, në Zonën e Kaçanikut, Hajrush Kurtaj

Gjykata Speciale e fton për intervistim edhe ish-eprorin e lartë i UÇK-së, në Zonën e Kaçanikut, Hajrush Kurtaj

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe ish-eprorin e lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ...