kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Studentët e Universitetit të Prishtinës protestojnë para Kuvendit të Kosovës me moton ”Boll luajtët me këtë popull”
Studentët e Universitetit të Prishtinës protestojnë para Kuvendit të Kosovës me moton ”Boll luajtët me këtë popull”

Studentët e Universitetit të Prishtinës protestojnë para Kuvendit të Kosovës me moton ”Boll luajtët me këtë popull”

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës edhe pas më shumë se tre muaj negociatash nuk po arrijnë të formojnë qeverinë e re të dalë nga zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. Dështimi për formimin e qeverisë së re nuk po shihet mirë as nga studentët e Universitetit të Prishtinës, një grup i të cilit kanë protestuar sot para objektit të  Kuvendit të Kosovës me moton ”Boll luajtët me këtë popull”. Studentët kërkuan me këtë rast që partitë fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit që t’i anashkalojnë interesat e tyre dhe të mendojnë edhe për qytetarët, duke formuar sa më shpejt institucionet e reja të vendit, për t’i dhënë fund ngërçit politik të krijuar tash e sa kohë. Grupi i studentëve para objektit të Kuvendit u ndalua nga Policia e Kosovës, por kjo nuk i pengoi ata që të vazhdojnë protestën. Në fund studentët vendosën edhe një mbishkrim “Boll luajtët me këtë popull”. Studentët paralajmëruan se nuk do të ndalen dhe se do të vazhdojnë prapë me protesta të tilla.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu e ripërserit qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje se nuk do të heq dorë nga pozita kryetarit të Kuvendit

Albulena Haxhiu e ripërserit qëndrimin e Vetëvendosjes se nuk do të heqin dorë nga pozita kryetarit të Kuvendit

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka ripërsëritur qëndrimin e partisë që i takon, se nuk ...