KEK
Fillimi / Lajmet / Përfaqësues nga ambasadat e Quint nderuan ata që u masakruan në Reçak dhe në masakrat e tjera në Kosovë
Përfaqësues nga ambasadat e Quint nderuan ata që u masakruan në Reçak dhe të gjitha masakrat e tjera në Kosovë

Përfaqësues nga ambasadat e Quint nderuan ata që u masakruan në Reçak dhe në masakrat e tjera në Kosovë

Zëvendës shefi i Misionit të Ambasasdës së SHBA-ve në Kosovë Nick Giacobbe dhe  dy dekada më parë.  Nga deklarata jonë e përbashkët: “Le të nderojmë kujtimin e atyre që u humbën duke punuar së bashku për të ndërtuar një të ardhme paqeje, drejtësisë dhe begati për fëmijët dhe nipërit tanë”, thuhet në deklaratën e ambasadës amerikane.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj, mirëpret ftesën e autoriteteve amerikane për takim në Uashington më 2 shtator

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka mirëpritur ftesën e autoriteteve të larta amerikane për ...