vala – old
driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Edi Rama: Sot fitoi Shqipëria më 25 qershor fiton Partia Socialiste
Edi Rama

Edi Rama: Sot fitoi Shqipëria më 25 qershor fiton Partia Socialiste

Në mitingun e hapjes së fushatës të socialistëve përpara Piramidës, në Tiranë, kryetari i kësaj partie, Edi Rama ka thënë se më 25 qershor do të fitojë Partia Socialiste, por sot ka fituar e gjithë Shqipëria, kanë fituar socialistët dhe demokratët dhe njerëzit e zakonshëm të të gjithë këtij vendi”. Rama duke komentuar marrëveshjen e arritur me kreun e opozitës, Lulzim Basha tha se shtyrja e zgjedhjeve me një javë erdhi si këmbim i kushtit për të votuar Vettingun dhe për të realizuar Reformën në Drejtësi e për të larguar gjyqtarët e prokurorët e korruptuar.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e uron Erdoganin, për rizgjedhjen e tij në krye të shtetit turk

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e uron Erdoganin, për rizgjedhjen e tij në krye të shtetit turk

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e ka uruar kryetarin turk, Recep Tayip Erdogan, për rizgjedhjen ...