kek baner i ri
valamobile
mbpzhr 2018
akp deri me 23 janar
Fillimi / Lajmet / Enver Hoxhaj thotë se ekipi negociator për bisedime me Serbinë kërkon që edhe SHBA-të të involvohen në dialog
Enver Hoxhaj thotë se ekipi negociator për bisedime me Serbinë kërkon që edhe SHBA-të të involvohen në dialog

Enver Hoxhaj thotë se ekipi negociator për bisedime me Serbinë kërkon që edhe SHBA-të të involvohen në dialog

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj thotë se ekipi negociator për bisedime me Serbinë edhe më herët ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të involvohen në procesin e dialogut mes dy shteteve.  Ai shton se Amerika edhe në raste tjera ka pasur partnerë evropianë të cilët në bashkëkoordinim i kanë shtyrë proceset përpara. Kujtojmë se tash e sa kohë zyrtarë serbë kanë paralajmëruar se me involvimin direkt të SHBA-ve në  dialog, do të kërkojnë edhe përfshirjen e Rusisë. Ndërkaq mbështetjen e SHBA-ve për marrëveshjen Kosovë-Serbi e ka konfirmuar kryetari Donald Trump me letrën e dërguar Thaçit, si dhe  Vuçiqit.

Kontrolloni gjithashtu

Në kuadër të “Flakës së Janarit” do të prezantohet e gjithë veprimtaria letrare e veprimtarit të shquar, luftëtarit të lirisë Martin Çuni

Në kuadër të “Flakës së Janarit” do të prezantohet veprimtaria letrare e veprimtarit të shquar, luftëtarit të lirisë Martin Çuni

Në kuadër të aktiviteteve tradicionale kulturore “Flaka e Janarit” me kënaqësinë më të madhe ju ...