KEK
Fillimi / Opinione / Erion Braçe: Nuk ka më të poshtër se politika e hienave
Erion Braçe

Erion Braçe: Nuk ka më të poshtër se politika e hienave

Zëvendës-kryeministri Erion Braçe ka dalë me një reagim të fortë ndaj të gjitha akuzave që janë hedhur ditët e fundit ndaj qeverisë në ligje me përballimin e situatës së përmbytjeve të shkaktuara nga moti i keq që përfshiu vendin tonë.

 Postimi i plotë: NUK KA ME TE POSHTER SE POLITIKA E HIENAVE! Dje por edhe sot, politikane qe ne te ri te tyre e kane mbajtur ujin, lumin me dore, shkojne ne parcela me prezence uji ose parcela ku uji ishte e eshte larguar dhe, AKUZOJNE PER MUNGESE VEMENDJEJE, MUNGESE MENAXHIMI, PAPERGJEGJSHMERI! Dje ne bregun e Matit ne bashkine Lac, nje politikane nuk qante hallin e bujkut, por genjente ate dhe kedo, akuzonte e sulmonte per qellimet e saj politike. Pa me te voglin diskutim qe cdo dem ne aktivitetin e gjithkujt, posacerisht bujk, eshte i dhimbshem per te, familjen e tij, ekonomine gjithashtu. Por gjithkujt duhet ti thuhet E VERTETA!

Urdheroni, VRESHTAT qe dje u treguan te permbytura nga politikania per shkak te mungeses se menaxhimit, papergjegjshmerise etj etj, JANE MU NE TOKE TE LUMIT, NE BREG TE TIJ! Shiheni videon e bere sot! Ajo toke me ligj e cte duash eshte TOKE E LUMIT! Kudo ne bote lumi nuk pyet per ate toke, as Kadastren e as ate qe eshte vendosur aty; E ze kur te doje, e merr perpara, e leshon dhe e ze serish diten qe e di ai! Askush nuk e mbron dot ate toke, askush!

Kane tentuar shume tja marrin lumit, madje madje nje parti e poshter toka te tilla i ka dhene edhe me kontrata, por vjen dita qe lumi merr token e tij! E kuptoj dhimbjem e atij bujku per demin qe mund ti jete shkaktuar, por duhet ta dije kete te vertete, aty ne bregun e Matit dhe cilido kudo neper Shqiperi; TOKA NGA BREGU I LUMIT DERI NE ARGJINATURE, ESHTE TOKE E LUMIT!

Kush vendoset aty, zgjedh te marre mbi vete rrezikun e ardhjes se lumit ne toke te tij! E di qe eshte toke pjellore per shkak te aluvjoneve, por ka edhe pasojen e frikshme te rikthimit te lumit aty! Pra nuk ka lidhje hic me mosvenien e veshit ndaj IGJEUM, mosmenaxhimin e papergjegjshmerine! Ka lidhje me ligjet me te vjetra ne bote, ligjet e natyres e me asnje shpikje tjeter per qellime te politikes se dites me fenomenet natyrore. E di qe ka politikane qe e bejne zap natyren, por eshte e provuar qe ja dalin kur duan te vjedhin ndonje gje prej pasurive te saj!

Kontrolloni gjithashtu

Rrustem Mustafa

Rrustem Mustafa: Njerëz që janë angazhuar rishtazi në PDK kanë lidhje me ish-pushtetin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Rrustem Mustafa, ka thënë se njerëz që janë ...