MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Njoftime / Është ndarë nga jeta luftëtari i lirisë Zeqir Nimonaj
Është ndarë nga jeta luftëtari i lirisë Zeqir Nimonaj

Është ndarë nga jeta luftëtari i lirisë Zeqir Nimonaj

Është ndarë nga jeta luftëtari i lirisë Zeqir Nimonaj, lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Deçanit, Bashikm Ramosaj. “Me pikëllim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të luftëtarit më të dalluar të UÇK-së, Zeqir Nimonaj! Mbledhje komemorative do të mbahet sot në ora 14:00, në Sallën e Asamblesë Komunale, ndërsa varrimi do të bëhet në ora 17:00, në “Kompleksin e Dëshmorëve” në Gllogjan! Ngushëllimet më të sinqerta familjes Nimonaj, bashkëluftëtarëve dhe gjithë qytetarëve të komunës së Deçanit!”, ka shkruar Ramosaj.

Kontrolloni gjithashtu

Në Deçan sot vendoset pllaka përkujtimore për ish-veteranin e UÇK-së, Zekë Gjikokaj në një vjetorin e ndarjes nga jeta

Në Deçan sot vendoset pllaka përkujtimore për ish-veteranin e UÇK-së, Zekë Gjikokaj në një vjetorin e ndarjes nga jeta

Me rastin e një vjetorit të ndarjes nga jeta të ish-veteranit të UÇK-së, Zekë (Sadri) ...