KEK
Fillimi / Lajmet / Faton Abdullahu: Opozita duhet t’i qaset ndryshe demarkacionit
Faton Abdullahu

Faton Abdullahu: Opozita duhet t’i qaset ndryshe demarkacionit

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës,  Faton Abdullahu, ka thënë se opozita duhet t’i qaset ndryshe demarkacionit. Ai kërkuar nga opozita që të pranojë ftesën e kryeministrit Isa Mustafa për të dialoguar për çështjen e demarkacioni. Sipas tij, Qeveria e Kosovës është e vendosur për të ratifikuar versionin aktual të demarkacionit. Ai po ashtu ka deklaruar se Lista Serbe do të votojë pro demarkacionit. Duke i mohuar zërat se për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura, Qeveria po bën pazare me Beogradin, paralajmëron se vitin e ardhshëm Kosova do të bëhet me Ushtri. “Kryeministri Mustafa nuk hyn në asnjë pazar që të dëmtohet interesi i Kosovës”, ka thënë Abdullahu.

Kontrolloni gjithashtu

PDK do të votojë Ligjin për Rimëkëmbje, nëse do të merren parasysh kërkesat e tyre nga koalicioni qeverisës

PDK do të votojë Ligjin për Rimëkëmbje, nëse do të merren parasysh kërkesat e tyre nga koalicioni qeverisës

Në mungesë të kuorumit në vendimmarrje në Komisionin për Buxhet dhe Transfere, votimi i projektligjit ...