Mogherini

Federica Mogherini, i bën thirrje Qeverisë së Kosovës që ta revokojë taksën 100 % për Serbinë dhe Bosnjën

Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës që ta revokojë taksën prej 100 për qind ndaj produkteve me origjinë nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina. Ndërsa sa i përket, çështjes se korrigjimit të kufijve, Mogherini ka thënë se i takon Kosovës dhe Serbisë se si do të duket marrëveshja finale mes tyre, por sipas saj nuk do të pranohet kufi me linja etnike. Këto komente Mogherini i ka bërë në një konferencë për medie pas takimit të Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së në Bruksel.

Kontrolloni gjithashtu

Zgjim Hyseni: Kurti nuk do të pranojë një koalicion me PDK-në me një rezultat të ulët të votave

Zgjim Hyseni nga PSD, deklaroi se kryeministri Albin Kurti, edhe gjatë kohës kur ishte në …