Gentrit Hafir Shala: Nuk të trazohen dot ty shtigjet, pëllumb lufte, lajmëtar lirie!

Ferat Shala: Përjetësisht krenar që isha pjesë e UÇK-së dhe që pata nderin të luftoj për ty Kosovë

Luftëtari i lirisë, eprori i  UÇK-së dhe deputeti i PDK-së, Ferat Shala përmes një postimi ka bërë të ditur se sot do t’i përgjigjet ftesës për t’u intervistuar nga Dhomat e Specializuara. Ai ka saktësuar së gjithmonë do të jetë krenar që i është dhënë mundësia për të luftuar për lirinë e atdheut. “Ju njoftoj se sot, më 7 shtator, në cilësinë e dëshmitarit, po i përgjigjem ftesës për intervistë nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Sot dhe përjetësisht krenar që pata nderin të luftoj për ty Kosovë, UÇK, dhe ju familja ime!”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Milazim Krasniqi: Qeveria Kurti është totalisht e dështuar, ajo nuk di të ballafaqohet me krizat ekonomike, energjetike, arsimore

Milazim Krasniqi: Amerika dhe shtetet që kanë njohur Kosovën, po mbajnë qëndrime joparimore në përdorimin e dinarit

Profesori universitar  dhe analisti, Milazim Krasniqi, duke komentuar zhvillimet e fundit sa i përket Rregullores …