Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
kek
Fillimi / Institucionet / Filluan punimet në rrugën Rezallë – Rezallë e re

Filluan punimet në rrugën Rezallë – Rezallë e re

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku, Gjerneralin Ilaz Dërguti, asamblistin Sami Aruçi, drejtoreshën e Urbanizmit Sanie Ahmeti dhe inxhinierë, kanë marr pjesë në fillimin e rrugës Rezallë – Rezallë e re. Ndër të tjera Kryetari Jashari theksoi: “Banorët e fshatit Rezallë dhe Rezallë e re, më nuk do ta kenë shqetësimin e rrugës që lidhë këto dy fshatra me gjatësi rreth 3km, sepse sot filluan punimet në këtë rrugë e cila sipas projektit dy vjeçar do të asfaltohet. Urime të gjithë banorëve të kësaj pjese për këtë rrugë.

Jemi duke punuar gjithandej dhe do të vazhdojmë të punojmë për Skenderajn tonë”, tha kryetari Jashari.

Kontrolloni gjithashtu

Njoftim i rëndësishëm për të gjithë bizneset, për pjesëmarrje në sesionin informues për thirrjen për Aplikim të publikuar nga Zyra e BE-së në Kosovë

Drejtoria për Ekonomi, Zhvillim dhe Turizëm në komunën e Rahovecit fton të gjithë bizneset e ...