MIT
kek
tv dielli
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Frika për rrëzimin e Qeverisë Kurti për zyrtarët e saj është më e madhe sesa frika nga koronavirusi
Frika për rrëzimin e Qeverisë Kurti për zyrtarët e saj është më e madhe sesa frika nga koronavirusi

Frika për rrëzimin e Qeverisë Kurti për zyrtarët e saj është më e madhe sesa frika nga koronavirusi

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Arberie Nagavci e ka quajtur papërgjegjësi të madhe dhe jo humane inicimin e mocionit të votëbesimit nga ana e LDK-së për rrëzimin e Qeverisë Kurti, në kohën nëpër të cilën po kalon vendi për shkak të pandemisë. Seanca e jashtëzakonshme, sipas Nagavcit, duhet të zhvillohet duke mbajtur distancë deri në dy metra si masë parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Ajo ka thënë se është e rëndësishme në këto ditë që të ketë një fokusim në shëndetin publik se sa të kërkohet që vendi të mbetet pa qeveri.

Kontrolloni gjithashtu

Eurodeputetët kërkojnë kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën, marrë parasysh krizën politike në Prishtinë

Eurodeputetët kërkojnë kërkojnë liberalizimin e vizave për Kosovën, marrë parasysh krizën politike në Prishtinë

Zyra për shtyp e Parlamentit Evropian, i cili në rrethanat e krizës së pandemisë punon ...