KEK
Fillimi / Institucionet / Fshati Dejn bëhet me ndriçim publik

Fshati Dejn bëhet me ndriçim publik

Në fshatin Dejn të komunës së Rahovecit, respektivisht në segmentin e rrugës e cila e mban emrin e Dëshmorit të Kombit “Xhevdet Krasniqi” u bë përurimi i ndriçimit publik. I pranishëm në këtë ngjarje ishte edhe Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi dhe kabineti i tij, ku me këtë rast kryetari Latifi falënderoj qytetarët e Dejnit për iniciativa të tilla të ndërmarra nga qytetarët e kësaj zone, ku investimi për këtë segment të ndriçimit publik është bërë nga vet banorët e kësaj lagje. Së shpejti iniciativa të tilla do të ndodhin edhe në rrugën Qemajl Bytyqi, rrugën Bekim Bytyqi dhe në rrugën Milaim Morina.

Kontrolloni gjithashtu

Në prag të inaugurimit të presidentit të SHBA-së, kryetari Haliti në shenjë respekti vendosi lule në memorialin e Beau Biden, djalit të ndjerë të presidenti amerikan dhe të diplomatit Richard Holbrooke

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me bashkëpunëtor kanë vendosur sot kurora lule në ...