Airport Adem Jashari
valamobile
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Anëtarësimi i Kosovës në organizatat ndërkombëtare është hap i rëndësishëm drejt fuqizimit të shtetit
Haradinaj: Anëtarësimi i Kosovës në organizatat ndërkombëtare është hap i rëndësishëm drejt fuqizimit të shtetit

Haradinaj: Anëtarësimi i Kosovës në organizatat ndërkombëtare është hap i rëndësishëm drejt fuqizimit të shtetit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se anëtarësimi i Kosovës në organizatat ndërkombëtare është një tjetër hap i rëndësishëm drejt fuqizimit të subjektivitetit tonë ndërkombëtar. Ai në një intervistë për “Newsweek” përballë Cristina Manza, ka theksuar se kësisoj Kosova do të ketë mundësi të jetë krah ShBA-së dhe vendeve tjera perëndimore, në ofrimin e sigurisë.

Kontrolloni gjithashtu

Personat e plagosur para luftës në demonstrata kundër regjimit serb kërkojnë që t’u njihet e drejta e tyre me anë të ligjit

Personat e plagosur para luftës në demonstrata kundër regjimit serb kërkojnë që t’u njihet e drejta e tyre me anë të ligjit

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka ...