valamobile
akp deri me 1 prill
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: E respektojmë vlerësimin e BE –së për rritjen e pagave, por ato i kemi rritur dhe po i marrim
Haradinaj: Vlerësimi i kreut të OKB-së, buron nga raportet e UNMIK-ut, me të cilat Kosova e ka shkëputur komunikimin

Haradinaj: E respektojmë vlerësimin e BE –së për rritjen e pagave, por ato i kemi rritur dhe po i marrim

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se Qeveria e Kosovës e respekton vlerësimin që ka bërë BE-ja për rritjen e pagave. Ne e respektojmë vlerësimin e BE –së për rritjen e pagave. Pas kësaj do të pasojë ligji për nivelizimin e pagave që do të i rregullojë këto”. I pyetur rreth idesë së  kryetarit Hashim Thaçi që në raundin e fundit të bisedimeve me Serbinë të diskutohet edhe demarkimi me këtë shtet, Haradinaj tha se demarkimi me Serbinë duhet të ndodhë por se nuk ka komentuar se kur mund të ndodhë. “Unë i pata ofruar edhe parlamentit një platformë. Është mirë që partitë politike të kenë një komunikim më të saktë për fazën finale të dialogut. Demarkimi është një proces i rëndësishëm që ndodhë në vende por nuk kisha thënë më shumë për atë se çka edhe kur do të ndodhë”, ka thënë Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Sot më 26 mars 2019 në Therandë shënohet 20-vjetori i masakrës së familjes Berisha

Sot më 26 mars 2019 në Therandë shënohet 20-vjetori i masakrës së familjes Berisha

Mëngjesi i 26-të marsit, e gjeti familjen Berisha në Therandë, të rrethuar nga forcat serbe. ...