Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Është e dëmshme për vendin nëse ndonjë parti i shmanget zgjedhjeve për të krijuar qeveri teknike
Ish-kandidati i AAK-së për kryeministër, Ramush Haradinaj bën të ditur se liron ulësen e deputetit në Kuvendin e Kosovës

Haradinaj: Është e dëmshme për vendin nëse ndonjë parti i shmanget zgjedhjeve për të krijuar qeveri teknike

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme. Haradinaj e ka quajtur të dëmshme për vendin nëse ndonjë subjekt politik i shmanget zgjedhjeve dhe tenton të krijojë qeveri teknike me kryeministër konsensual. Ai ka thënë se AAK-ja është e hapur për koalicion me Nismën, PSD-në dhe AKR-në. Ndërkaq ka theksuar se nuk preferojnë koalicion me PDK-në, LDK-në dhe LV-në.

Kontrolloni gjithashtu

Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama nënshkruan Marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin e Norwichit, në Amerikë

Komandanti i FSK-së, Rrahman Rama nënshkruan Marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin e Norwichit, në Amerikë

 Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, më datë 17 tetor 2019, në kuadër të vizitës ...