kek
Airport Adem Jashari
valamobile
mbpzhr grante
MIT
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Hasi dekada me radhë ishte ndarë padrejtësisht por u bashkua gjatë luftës çlirimtare
Haradinaj: Kufijtë e Kosovës janë të paprekshëm dhe brenda Kosovës nuk mund të vendoset një ‘Dodik Republikë'

Haradinaj: Hasi dekada me radhë ishte ndarë padrejtësisht por u bashkua gjatë luftës çlirimtare

Kryeministri, Ramush Haradinaj ka përkujtuar rolin dhe kontributin e banorëve të Hasit gjatë luftës çlirimtare dhe ka theksuar se trimëria dhe bujaria e hasjanëve nuk do të harrohet asnjëherë. Hasi për dekada me radhë ishte ndarë me kufirin e vendosur padrejtësisht, por u bashkua gjatë Luftës Çlirimtare. Duke nderuar sot Heronjtë e Dëshmorët e “Brigadës 126” të Hasit, ne nderojmë kontributin e këtij rajoni në logjistikën e UÇK-së dhe strehimin e popullatës së zhvendosur. Trimëria dhe bujaria e hasjanëve nuk do të harrohet asnjëherë!, ka shkruar kryeministri, Ramush Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Kryetari Thaçi e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, Imer Gashin, djalin e Sefë ...