valamobile
Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
akp deri me 5 maj
kek
Fillimi / Lajmet / Haradinaj ka bërë sot homazhe në 20 vjetorin e rënies së vëllaut Shkëlzen Haradinaj tek shtatorja e tij në Pejë dhe në Gllogjan
Haradinaj ka bërë sot homazhe në 20 vjetorin e rënies së vëllaut Shkëlzen Haradinaj tek shtatorja e tij në Pejë

Haradinaj ka bërë sot homazhe në 20 vjetorin e rënies së vëllaut Shkëlzen Haradinaj tek shtatorja e tij në Pejë dhe në Gllogjan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe në 20 vjetorin e rënies së vëllaut të tij tek shtatorja e Shkëlzen Haradinaj në qendër të Pejës. Ai ishte i shoqëruar nga djali i Shkëlzenit, Luani, bashkëshortja e tij Anita Haradinaj. Homazhe kanë bërë edhe ministra nga kabineti qeveritar, kreu i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj. Më pas kreu i Qeverisë do të marrë pjesë në akademinë përkujtimore të dëshmorëve dëshmorët Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj, Luan Nimanaj dhe invalidi i UÇK-së, Enver Haradinaj. Më pas ai ka bërë nderime edhe në Kompleksin e Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan. Në këtë ceremoni, kryeministri mes të tjerash tha se nuk është e vërtet që Kosova e ka falur Qakorrin as Kullën dhe nuk do ta lejoja kurrë që të preket toka e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

BSPK më 1 maj do të organizojë protesta kundër vdekjeve në vendin e punës

BSPK më 1 maj do të organizon protestë kundër vdekjeve në vendin e punës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës më 1 maj të këtij viti, në Ditën ...