kek
Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë është e mundur këtë vit, por jo duke përfshirë ndryshimin e kufijve
Haradinaj kërkon nga Vetëvendosje dhe LDK që ta formojnë Qeverinë e të mos flitet për zgjedhje tani

Haradinaj: Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë është e mundur këtë vit, por jo duke përfshirë ndryshimin e kufijve

“Një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë është e mundur këtë vit, por jo duke përfshirë ndryshimin e kufijve”, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj në një intervistë për AFP. Ai ka paralajmëruar se këmbimet e territorit mund të ringjallin demonët e vjetër në Ballkanin e luftës. Haradinaj ka theksuar se besonte se një marrëveshje ishte ende e arritshme, madje edhe këtë vit, por se ai nuk do të lëshonte pe në çështjen e shkëmbimit të territoreve

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i OEK-ut, Berat Rukiqi i bënë thirrje qeverisë që ta reformojë OSHP-në se mund të largohen investitorët

Kryetari i OEK-ut, Berat Rukiqi i bënë thirrje qeverisë që ta reformojë OSHP-në se mund të largohen investitorët

Berat Rrukiqi, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, ka alarmuar në lidhje me mundësinë e ...