Haradinaj takon ambasadorin hungarez, bisedojnë për formimin e institucioneve

Haradinaj takon ambasadorin hungarez, bisedojnë për formimin e institucioneve

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Hungarisë Laszlo Markus. Me ambasadorin hungarez ai ka shkruar se ka biseduar për krimin e institucioneve të Kosovës. “Sot prita në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz, me të cilin bisedova për procesin e krijimit të shpejtë të institucioneve të reja të Kosovës. Biseduam edhe për bashkëpunimin bilateral të Kosovës dhe Hungarisë, si dhe mundësive për thellimin e bashkëpunimit ekonomik e integrues të Kosovës drejtë Bashkimit Evropian dhe NATO-s.

Kontrolloni gjithashtu

Blerta Deliu-Kodra

Blerta Deliu, kritikon ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrje në fushatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka kritikuar ministren e  Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrjen e …