Fillimi / Lajmet / Haxhiu: Grenell dëshironte që të arrihej një marrëveshje e shpejtë Kosovë-Serbi por ne e ndaluam
Haxhiu: LDK si shpagim për formimin eventual të qeverisë së re mund të votojë sërish Thaçin për kryetar shteti

Haxhiu: Grenell dëshironte që të arrihej një marrëveshje e shpejtë Kosovë-Serbi por ne e ndaluam

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, mendon se ishte në interesin e të dërguarit të kryetarit amerikan Donald Trump, Richard Grenell, që të arrihej një marrëveshje e shpejtë Kosovë-Serbi, por,  sipas saj atë plan e ka penguar Vetëvendosja, sepse   ishte në dëm të Kosovës. Haxhiu thotë se ishte një marrëveshje  keqe për Kosovën e  gatuar nga kryetari serb dhe ai i Kosovës.  Ajo madje konsideron se  edhe kjo temë ishte një ndër arsyet e rrëzimit të Qeverisë Kurti.

Kontrolloni gjithashtu

KOMF publikon Raportin e Monitorimit “Komuna Ime, e Drejta Ime Sociale”

KOMF publikon Raportin e Monitorimit “Komuna Ime, e Drejta Ime Sociale”

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 1 Qershorit, Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Koalicioni i ...