kek
mbpzhr 2018
akp deri me 5 maj
Airport Adem Jashari
valamobile
MIT
Fillimi / Lajmet / Hoxhaj: Jap dorëheqje nga posti i zëvendës-kryeministrit nëse taksa vë në pyetje raportet me Amerikën
Zëvendëskryeministri Hoxhaj thotë se Thaçi dhe Haradinaj do të kenë qëndrime të harmonizuara në Berlin

Hoxhaj: Jap dorëheqje nga posti i zëvendës-kryeministrit nëse taksa vë në pyetje raportet me Amerikën

Zëvendës-kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se Qeveria Haradinaj nuk do të duhej të lejonte prishjen e raporteve miqësore dhe strategjike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka deklaruar se do të jap dorëheqje nga posti, nëse taksa i dëmton marrëdhëniet me Amerikën.  Hoxhaj  ka kërkuar që Kosova të shfrytëzojë momentin historik të vëmendjes ndërkombëtare për arritjen e një marrëveshjeje finale me Serbinë, duke sqaruar  se taksa u vendos me qëllim të stopimit të fushatës agresive të Serbisë kundër Kosovës në diplomaci, por tani pa treguar dhe pa rrahur gjoks që ishte i pari, i cili e kishte propozuar vënien e taksës.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...