KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK: 245 raste të reja të infektuar me koronavirus dhe 13 të vdekur

IKSHPK: 245 raste të reja të infektuar me koronavirus dhe 13 të vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë analizuar 468 mostra të të dyshuarve ndërsa prej tyre janë evidentuar edhe 245 raste të reja ndërsa numri i personave që kanë vdekur për shkak të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore nga virusi korona ka arritur në 13. Kjo ka bërë që numri i përgjithshëm i të vdekurve nga COVID-19 në Kosovë të arrin në 249. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka vazhduar të ju bëjë thirrje qytetarëve që të përfillin këshillat e institucioneve shëndetësore dhe të ekspertëve dhe të kenë kujdes të shtuar.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Haradinaj: Tentimi për të krijuar imazhin se Kosova është e mobilizuar ta pengojë drejtësinë është i gabuar

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas bastisjeve të kryera nga Policët e EULEX-it ...