KEK
Fillimi / Lajmet / Zemaj: Lufta për ruajtjen e shëndetit publik nuk është vetëm e institucioneve dhe e mjekëve por e të gjithëve
Zemaj pritet të takohet sot me homologun e tij maqedonas për të diskutuar rreth menaxhimit të pandemisë

Zemaj: Lufta për ruajtjen e shëndetit publik nuk është vetëm e institucioneve dhe e mjekëve por e të gjithëve

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka paralajmëruar se do të vazhdojnë me zbatimin e ashpërsimit të masave ndaj të gjithë atyre që nuk po i zbatojnë ato. Ai ka shkruar se për shkak të mosrespektimit të masave, u gjobitën dhe u mbyllën shumë kafiteri. Prandaj, për ta ruajtur shëndetin dhe jetët tuaja, kërkoj nga të gjitha bizneset dhe qytetarët që të zbatojnë masat për parandalimin dhe përhapjen e COVID-19, përndryshe do të ketë ndëshkime! Lufta për ruajtjen e shëndetit publik nuk është luftë vetëm e institucioneve dhe e mjekëve por e të gjithëve!, ka shkruar ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Kontrolloni gjithashtu

Arianit Koci: Gjykata Speciale nuk po respekton as minimalisht Kosovën dhe qytetarët e saj

Arianit Koci: Gjykata Speciale nuk po respekton as minimalisht Kosovën dhe qytetarët e saj

Afati gjashtëmujor për konfirmimin e aktakuzës ndaj kryetarit Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veseli ...