KEK
Fillimi / Lajmet / Asociacioni i institucioneve private parashkollore njofton se do t’ia fillojnë punës nga e hëna

Asociacioni i institucioneve private parashkollore njofton se do t’ia fillojnë punës nga e hëna

Asociacioni i institucioneve private parashkollore ka paralajmëruar se do t’ia fillojnë punës nga e hëna, më 3 gusht.  “Pas vendimit të institucioneve qëndrore shtetërore të Kosovës se përgjegjësia për rihapjen e kopshteve/çerdheve bie mbi institucionet lokale (komunat) si dhe në mungesë të koordinimit të të gjitha komunave që kopshtet të hapen në unison njëjtë, si dhe pas kërkesave të pandërprera nga prindërit, ne si Asociacion i Institucioneve Parashkollore Private duke qenë nën ombrellën e MASHT-it dhe duke qenë të sigurt se gjithnjë që nga fillimi i kemi plotësuar kushtet higjieno-sanitare nën mbikëqyrjen e inspektoriateve të AVUK-ut, MASHT-it, DKA-ve kemi vendosur një zëri që: – KOPSHTET/ÇERDHET PRIVATE të RIHAPEN DITËN E HËNË ME 03.08.2020, PËR MOS T’U MBYLLUR MË KURRË”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj- Stublla: Greqia është pro liberalizimit të vizave për Kosovën dhe do të angazhohet për t'i bindur vendet tjera

Haradinaj- Stublla: Greqia është pro liberalizimit të vizave për Kosovën dhe do të angazhohet për t’i bindur vendet tjera

Ministrja e Jashmte, Meliza Haradinaj- Stublla ka thënë se Greqia do ta prëkrah Kosovën lidhur ...