IKSHPK

IKSHPK: 29 të infektuar dhe 12 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 29 raste të reja të të infektuarve me virusin korona ndërkohë që 12 të tjerë janë shëruar. Gjithashtu njoftohet se gjatë kësaj periudhe nuk ka pasur asnjë viktimë të shkaktuar nga ky virus. Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se për momentin, numri i rasteve aktive është 509 ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158 mijë e 60.

Kontrolloni gjithashtu

Në 111-vjetorin e Pavarësisë, sot në Tiranë parakaloi, “Parada e Shqiptarëve”, e emërtuar , “Rrënjët Kuq e Zi”

Sot më 28 nëntor, Unioni i Bashkive Shqiptare në Rajon dhe Bashkia Tiranë, në bashkëpunim …