KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK bënë të ditur se e janë regjistruar edhe 205 raste të reja me virusin korona në vendin tonë
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri i rasteve aktive me virusin korona në vendin tonë është 3.010

IKSHPK bënë të ditur se e janë regjistruar edhe 205 raste të reja me virusin korona në vendin tonë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus. Ka shkuar në 10 mijë e 795 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë, pasi që vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar 205 raste të reja. Siç njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, këto raste kanë rezultuar pozitive nga 521 mostra të marra. Po ashtu IKSHPK-ja ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë shëruar edhe 163 persona dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në  6 mijë e 411.

Kontrolloni gjithashtu

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë dorëzon në Qeveri peticionin e punëtorëve për shtesat prej 300 euro

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë dorëzon në Qeveri peticionin e punëtorëve për shtesat prej 300 euro

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme ka ...