KEK
Fillimi / Lajmet / IKSHPK:Gjatë 24 orëve të fundit, 568 raste të reja me COVID-19 dhe 95 pacientë janë shëruar
Konfirmohen 442 raste të reja m Covid-19, shërohen 957 pacientë, kurse sot janë raportuar 14 raste të vdekjeve

IKSHPK:Gjatë 24 orëve të fundit, 568 raste të reja me COVID-19 dhe 95 pacientë janë shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.532 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 568 raste pozitive, 95 pacientë janë shëruar dhe  janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...