driloni com
vipa
vala – old
Fillimi / Zgjedhjet vendore 2017 / Imri Ahmeti, kandidat i LDK-së për kryetar të Lipjanit premton ndërtimin e një salle të madhe sporti në Lipjan
Imri Ahmeti, kandidat i LDK-së për kryetar të Lipjanit premton ndërtimin e një salle të madhe sporti në Lipjan

Imri Ahmeti, kandidat i LDK-së për kryetar të Lipjanit premton ndërtimin e një salle të madhe sporti në Lipjan

Kandidati i LDK-së për kryetar të Lipjanit Imri Ahmeti, është zotuar para qytetarëve të kësaj komune se në mandatin e ardhshëm do të vazhdojë ndërtimin edhe më dinamik të kësaj komune. Ai ka premtuar ndërtimin e një salle të madhe të sporteve në Lipjan, duke shtuar se simpatizantët e shumë të LDK-së në këtë tubim, nuk e kanë pasur hapësirën e mjaftueshme, për çka edhe ka kërkuar mirëkuptim. Ahmeti ka shtuar se ekipi i tij është profesional dhe I dëshmuar në zhvillimin e qytetit dhe fshatrave të Lipjanit.

“Të dashur bashkëqytetar ju falenderojmë për mbështetjen dhe kontributin tuaj, në të njejtën kohë ju kërkojmë mirëkuptim për munges hapsire në Sallen Better Life. Por ju sot morët dy vendime plebishitare. Ju sot konfirmuat vullnetin tuaj për të vazhduar ME PUNË, PËR LIPJANIN dhe sot vendoset edhe për ndërtimin e një salle të madhe të sporteve në Lipjan. Ne e dëshmuam me punë se mund të ndryshojmë Lipjanin dhe fshatrat tona. Ne dëshmuam të ruajm besimin tuaj dhe do vazhdojmë me konsistenc e qëndrueshmeri të ruajmë fort e me përkushtim besimin tuaj. Ne kemi plan konkret dhe ekip profesionale dhe ne do ndërtojmë e zhvillojmë edhe me fuqishëm komunën tonë vendin tonë. Ne me punë e ndryshuam pamjen e qytetit dhe fshatrave tona. Dhe sot zotohemi para jush qe do angazhohemi fort t’i japim shtytje edhe më dinamike proceseve ne Lipjan”, ka shkuar ai në rrjetin social.

Kontrolloni gjithashtu

Kandidati i PDK-së për kryetar të Kaçanikut, Besim Ilazi, beson se fitorja e tij në balotazh do të jetë bindëse

Kandidati i PDK-së për kryetar të Kaçanikut, Besim Ilazi, beson se fitorja e tij në balotazh do të jetë bindëse

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Kaçanikut, Besim Ilazi, beson ...