KEK
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Deri në fund të kësaj jave do të caktohet data e mbajtjes së Kuvendit të LDK-së
Isa Mustafa: Besian Mustafa ende nuk e ka dorëzuar kandidaturën e tij në organet e LDK-s; por vetëm në medie

Isa Mustafa: Deri në fund të kësaj jave do të caktohet data e mbajtjes së Kuvendit të LDK-së

Kryetari në detyrë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka treguar se deri në fund të kësaj jave do të caktohet data për mbajtjen e Kuvendit të LDK-së nga ku do të dalë shefi i ri i partisë. I pyetur rreth kandidaturës së Anton Qunit dhe emrave të tjerë të përfolur për pozitën e të parit të LDK-së, Mustafa ka thënë procesi është i hapur për pretendentët dhe propozimet që mund të bëhen në Kuvendin zgjedhor të LDK-së. “Procesi është i hapur për pretendentët dhe për propozime në Kuvend”, ka shtuar tutje kreu në dorëhqeje i LDK-së. Ndërkohë sa u përket akuzave të bëra drejt tij se po dëshiron që të imponojë emrin që do ta pasojë në karrigen e të parit të LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se kryetarin e ri e zgjedh Kuvendi i LDK-së. Dorëheqja e Mustafës ka ardhur si rezultat i zgjedhjeve të 14 shkurtit, prej ku LDK-ja ka performuar më së keqi në historinë e saj, që nga themelimi. Me Hotin si kandidat për kryeministër, LDK ka marrë pak më shumë se 100 mijë vota, duke shënuar rënie prej 50%, krahasuar me zgjedhjet e tetorit 2019.

Kontrolloni gjithashtu

OVL-UÇK kërkon nga Kuvendi që mos ta injoroi kërkesën e Malcolm Simmons për të dëshmuar për parregullsitë dhe shkeljet e EULEX-it

OVL-UÇK kërkon që mos të injorohet kërkesa e Malcolm Simmons për të dëshmuar për shkeljet e EULEX-it

Organizata e Veteranëve të Luftës ka kërkuar që ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcolm Simmons të thirret ...