valamobile
MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Ish kryetari amerikan, Bill Clinton bisedoi me Ilir Bytyqin pjesëtarin e Batalionit “Atlantiku”
?????????????????????????????????????????????????????????

Ish kryetari amerikan, Bill Clinton bisedoi me Ilir Bytyqin pjesëtarin e Batalionit “Atlantiku”

Ish-kryetari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, po merr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Clinton ka zhvilluar shumë takime me liderët e institucioneve dhe personalitete të tjera të shquara. Sot ai ka takuar Ilir Bytyqin. Vëllezërit Bytyqi kanë qenë pjesë e Batalionit “Atlantiku” që i janë bashkangjitur Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke rrezikuar jetën e tyre për lirinë e Kosovës. Tre nga vëllezërit janë vrarë pas përfundimit të luftës. Yll, Mehmet dhe Agron Bytyqi ishin shqiptarë nga Kosova me nënshtetësi amerikane, të cilët në vitin 1999 ishin arrestuar nga Serbia për kalim ilegal të kufirit. Pas lirimit ata ishin vrarë, për t’iu gjetur kufomat në vitin 2001 në një varr afër Petrovo Selo.

 

Kontrolloni gjithashtu

Veseli: Ashtu siç kemi luftuar për çlirimin e Kosovës nga Serbia do ta luftojmë korrupsionin, nepotizmin dhe abuzimet

K.Veseli: Ashtu sikur e kam çliruar Kosovën nga Serbia njëzet vjet më parë, ashtu do ta çliroj edhe nga korrupsioni (!)

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë Konventës Festive të partisë, ku u zgjodh sërish kryetar ...