MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Jashari: Duhet të punojmë bashkërisht, përtej dallimeve ideologjike dhe politike në zhvillimin e vendit
Jashari: Duhet të punojmë bashkërisht, përtej dallimeve ideologjike, politike e konceptuale në zhvillimin e vendit

Jashari: Duhet të punojmë bashkërisht, përtej dallimeve ideologjike dhe politike në zhvillimin e vendit

Kuvendi Komunal i Skenderajt ka mbajtur seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në fjalën e tij, kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka thënë se shpallja e Pavarësisë së Kosovës me 17 shkurt 2008 ishte edhe një betejë më shumë e fituar me mund e sakrificë por lufta jonë ende nuk ka përfunduar. “Tani kemi shumë punë që ta bëjmë shtetin të fortë ashtu siç e ëndërruan dhe e deshtën të parët tonë. Tani duhet të punojmë bashkërisht, përtej dallimeve tona ideologjike, politike e konceptuale në zhvillimin e vendit, fuqizimin e rendit e ligjit, arsimit, shëndetësisë e rinisë, luftimin e korrupsionit e nepotizmit, rritjen e punësimit dhe ndaljen e migrimit të të rinjve jashtë vendit. Sot patriotizëm është besimi në vlerat institucionale e demokratike, kujdesi për shtetin, për pronën publike, mjedisin, ruajtjen e vlerave tona tradicionale e historinë tonë të lavdishme”, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Në Nagac të Rahovecit përkujtohen dëshmorët e kombit, Nesimi Elshani dhe Habib Gashi dhe martirët e këtij fshati

Në Nagac të Rahovecit përkujtohen dëshmorët Nesimi Elshani e Habib Gashi si dhe martirët e këtij fshati

Në fshatin Nagac të komunës së Rahovecit, sot janë përkujtuar, nderuar dhe janë bërë homazhe ...