KEK
Fillimi / Lajmet / Jep dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të Trepçës, Hysen Vrajolli, ndërpritet greva, nesër punëtorëve u dalin pagat
Jep dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të Trepçës, Hysen Vrajolli, ndërpritet greva, nesër punëtorëve u dalin pagat

Jep dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të Trepçës, Hysen Vrajolli, ndërpritet greva, nesër punëtorëve u dalin pagat

Numri i minatorëve kosovarë që po ngujohen nën tokë po vazhdon të rritet, në shenjë proteste për mosekzekutimin e pagave. Duke parë gjendjen aktuale dhe grevat që kanë nisur nga minatorët, pas një mbledhje të Bordit të Trepçës, të mbajtur sot ka dhënë dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të Trepçës, Hysen Vrajolli, bënë të ditur Sindikata e Re e Trepçës. Kjo sindikatë u bën thirrje minatorëve të ndërpresin grevën, pasi ju siguron se nesër në mëngjes do t’iu dalin pagat më këtë rast ndërpritet greva dhe të fillon puna.

Kontrolloni gjithashtu

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nezir Çoçaj është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nezir Çoçaj është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Nezir Çoçaj është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale me seli në Hagë, lajmin ...