kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Ka përfunduar takimi i grupeve punuese Vetëvendosje-LDK, ku u diskutua për qeverinë me 12 ministri
Ka përfunduar takimi i grupeve punuese Vetëvendosje-LDK, ku u diskutua për qeverinë me 12 ministri

Ka përfunduar takimi i grupeve punuese Vetëvendosje-LDK, ku u diskutua për qeverinë me 12 ministri

Dje ka  përfunduar  takimi i grupeve punuese Vetëvendosje-LDK, ku  u diskutua për formatin e qeverisë me 12 ministri.  Pas takimit, Lumir Abdixhiku i LDK-së, ka thënë se në takimin e dytë të grupeve punuese është diskutuar për formatin e qeverisë me 12 ministri. Ai ka bërë të ditur se takimi i ardhshëm do të mbahet të hënën. U pajtuam për agjendën e takimeve për dy javët e ardhshme dhe kjo agjendë synon të orientojë drejt temave të rëndësishme, të zhvillimit ekonomik, arsimit, shëndetësisë, rendit e ligjit, dhe politikës së jashtme. Në veçanti kemi diskutuar për formatin e qeverisë, për 12 ministritë se si do të duken e si do të fuzionohen në ditët e para. Takimi i ardhshëm mbahet të hënën në orën 15:00 në zyrën e LDK-së, çdo tre ditë do të ketë takime”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë ditës së diel, në QNR janë rinumëruar mbi 500 vendvotime

Gjatë ditës së diel, në QNR janë rinumëruar mbi 500 vendvotime

Gjatë ditës së diel deri në orën 16:00, janë rinumëruar 499 vendvotime, apo rreth 36 ...