vala – old
driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Ka vdekur, Jetullah Qarri, i njohur gjatë luftës si Komandant Guri, komandant i Brigadës 60 të SHP të UÇK-së
Ka vdekur, Jetullah Qarri, i njohur gjatë luftës si Komandant Guri, komandant i Brigadës 60 të SHP të UÇK-së

Ka vdekur, Jetullah Qarri, i njohur gjatë luftës si Komandant Guri, komandant i Brigadës 60 të SHP të UÇK-së

Pas një sëmundje të gjatë dhe të rëndë, i shtruar në QKUK prej fillimit të vitit 2016, sot ka vdekur, Jetullah Qarri i njohur gjatë luftës si Komandant Guri, komandant i Brigadës 60 të SHP të UÇK-së. Jetullah Qarri ka qenë njëri prej luftëtarëve më emblematikë të luftës së UÇK-së, i cili ka vepruar kryesisht në Zonën Operative  të Neredimës, e të Pashtrikut. Varrimi bëhet sot, në orën 16.00 në Varrezat e Dëshmorëve, në Grykë të Carralevës.

Kontrolloni gjithashtu

DW: Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, presidentët e dy vendeve mbajnë qëndrime të kundërta

DW: Në prag të vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi, presidentët e dy vendeve mbajnë qëndrime të kundërta

Dojçe Welle i ka kushtuar një artikull dialogut i cili do të zhvillohet të dielën ...