valamobile
akp deri me 1 prill
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Kadriaj: Në procesin e dialogut me Serbinë duhet të kenë rol të gjitha partitë politike
Kadriaj

Kadriaj: Në procesin e dialogut me Serbinë duhet të kenë rol të gjitha partitë politike

Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj ka deklaruar se nuk ka kuptim të vazhdohet dialogu me Serbinë pa u hequr vizat. Ajo ka shtuar më tutje se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka kërkuar që të ndërpritet ky dialog derisa t’bëhet liberalizimi i vizave.  Aleanca e ka parashtruar rezolutën sepse Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet dhe duhet të ketë liberalizim. Nëse nuk kemi liberalizim është e pakuptimtë që të vazhdohet dialogu. Në procesin e dialogut me Serbinë duhet të kenë rol të gjitha partitë politike, ka thënë në mes tjerash deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadriaj.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri Haradinaj: Të çrrënjoset mentaliteti se dikush është i paprekshëm, askush nuk është mbi ligjin

Kryeministri Haradinaj: Të çrrënjoset mentaliteti se dikush është i paprekshëm, askush nuk është mbi ligjin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se askush nuk është mbi ligjin dhe se ...