KEK
Fillimi / Lajmet / Kancelari austriak, Sebastian Kurz e përgëzon Kosovën dhe Serbinë për marrëveshjen e arritur në Uashington
Kancelari austriak, Sebastian Kurz e përgëzon Kosovën dhe Serbinë për marrëveshjen e arritur në Uashington

Kancelari austriak, Sebastian Kurz e përgëzon Kosovën dhe Serbinë për marrëveshjen e arritur në Uashington

Kancelari austriak, Sebastian Kurz e ka vlerësuar lartë marrëveshjen e Washingtonit, ndërsa i ka përgëzuar liderët e Kosovës dhe Serbisë për gatishmërinë e bashkëpunimit, nga i cili sipas tij përfitojnë të gjitha shtetet e rajonit. Shefi i qeverisë vjeneze, këto komente i bëri pas takimit që pati në Bernë me presidenten e konfederatës së Zvicrës, Simonetta Sommaruga. Sipas tij, tash u mbetet palëve që ta respektojnë dhe zbatojnë këtë marrëveshje, e paashti edhe ato të nënshkruara në Bruksel. Kurz iu bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që ta harrojnë të kaluarën e hidhur, dhe të mendojnë për të ardhmen.

Kontrolloni gjithashtu

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari i vendit, Hashim Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Në mëngjesin e sotëm janë takuar kryetari Thaçi, lideri i PDK-së, Kadri Veseli dhe ai i AAK-së, Ramush Haradinaj

Nga Partia Demokratike e Kosovës kanë dhënë detaje për takimin që ka pasur sot i ...