Kuvendet zgjedhore të nëndegëve të PDK-së, janë zhvilluar në 29 nëndegë gjatë të shtunës dhe të dielës

Kandidatët e PDK-së për kryetar të komunave

PDK ka dorëzuar pak para mesnatës se kaluar në KQZ listën me kandidatë për kryetar të komunave dhe asamblistë për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Në Prishtinë PDK do të kandidojë me Lirak Çelajn.

Lista e kandidatëve:

1. Prizren Shaqir Totaj

2. Mitrovicë Valdete Idrizi

3. Gjakovë Hajdar Beqa

4. Pejë Sabiha Shala

5. Ferizaj Agim Aliu

6. Prishtinë Lirak Çelaj

7. Gjilan Zenun Pajaziti

8. Klinë Sokol Bashota

9. Rahovec Idriz Vehapi

10. Drenas Ramiz Lladrovci

11. Lipian Ismet Hajrullahu

12. Therandë Blerim Xhemajli

13. Obiliq Nysret Kelmendi

14. Fushë Kosovë Adem Zogiani

15. Sharr Shaban Shabani

16. Besianë Hajredin Hyseni

17. Dardanë Emin Krasniqi

18. Kaçanik Besim Ilazi

19. Shtime Naim Ismajli

20. Shtërpcë Fikri Hasani

21. Artanë Fadil Gërbeshi

22. Burim Beqir Sadikaj

23. Viti Besim Halimi

24. Vushtrri Ferit Idrizi

25. Malishevë Mursel Gashi

26. Hani Elezit Florim Shkreta

27. Junik Fatos Shala

28. Deçan Blerand Kadrijaj

29. Mitrovicë e Veriut Gonxhe Qaushi

30 Kllokot Naser Shabani

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëroi shtetin e Izraelin që menjëherë të ndalë krimet në jug të Gazës

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëroi shtetin e Izraelin që menjëherë të ndalë ofensivën e tij …