kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Kandidatja për deputete nga PSD, Shqipe Pantina premton ngritjen e cilësinë në arsim dhe shtimin e çerdheve
Kandidatja për deputete nga PSD, Shqipe Pantina premton ngritjen e cilësinë në arsimdhe shtimin e çerdheve

Kandidatja për deputete nga PSD, Shqipe Pantina premton ngritjen e cilësinë në arsim dhe shtimin e çerdheve

Kandidatja për deputete nga radhët e PSD-së Shqipe Pantina, është takuar me banorët e fshatit Vranidoll të Komunës së Prishtinës. Në këtë aktivitet në kuadër të para fushatës, Pantina u zotua para të pranishëmve se do ta rrisin cilësinë në arsim, duke thënë se edukimi do të fillojë qysh në moshë të re me rritjen e numrit të çerdheve në të gjitha komunat e vendit.“Kjo përveç që ndihmon fëmijët të kenë qasje në edukim në moshë të hershme, ndihmon edhe nënat të ndjekin karrieren ose kenë hapësirë për vete”, u shpreh ajo, para dhjetëra banorëve të këtij fshati. Po ashtu, Pantina tha se do të ketë investime në shkolla profesionale që lidhen me tregun e punës në mënyrë që të rinjtë pas shkollimit të mund të sigurojnë vende pune.

Kontrolloni gjithashtu

Jetullah Krasniqi

Po përballemi me akuza të një Alfred Hiçkoku të kohës moderne siç ishte Dik Marty”, thotë, Jetullah Krasniqi

Ish- ushtari i UÇK-së, Jatullah Krasniqi nga Prizreni, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Dua ...