driloni com
vipa
vala – old
Fillimi / Lajmet / Klosi: Të ristrukturohet thellë administrata, të ndërtojmë së pari besimin e qytetarit tek shteti
Klosi: Të ristrukturohet thellë administrata, të ndërtojmë së pari besimin e qytetarit tek shteti

Klosi: Të ristrukturohet thellë administrata, të ndërtojmë së pari besimin e qytetarit tek shteti

Drejtuesi politik i Qarkut Berat,  Blendi Klosi ka vijuar turin e dëgjesave me qytetarët në Sinjë, nga ku u shpreh se në kētë mandat qeverisës, do të vendoset një raport i ri mes qytetarit dhe shtetit. “Raporti i ri që po kërkohet të vendoset përmes një ristrukturimi të thellë të administratës, synon të ndërtojë së pari besimin e qytetarit tek shteti. Përmes reformimit radikal të shërbimit publik do t’i jepet fund, shërbimit përmes ndasive partiake”, u shpreh Klosi. Deklarata e Klosit u bë pas dëgjesës dhe diskutimit të shqetësimeve të fermerëve, që kryesisht kanë ngritur gjatë këtij  turi, ankesat për ndarjen e subvencioneve në bujqësi. “Nuk do të ketë më shërbime sipas partive. PS është për ti shërbyer të gjithëve, ndaj dhe vota e 25 qershorit ishte një votë kuqezi”, deklaroi Klosi.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e uron Erdoganin, për rizgjedhjen e tij në krye të shtetit turk

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e uron Erdoganin, për rizgjedhjen e tij në krye të shtetit turk

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi e ka uruar kryetarin turk, Recep Tayip Erdogan, për rizgjedhjen ...