mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Komuna e Malishevës, përkujton 11 shtatorin

Komuna e Malishevës, përkujton 11 shtatorin

Sikur çdo vit tjetër, edhe këtë vit, Komuna e Malishevës, përkatësisht kryetarit i komunës, Ragip Begaj, së bashku me zyrtarët komunal, kanë bërë nderime para flamurit amerikan, me rastin e kujtimit të ngjarjes së 11 shtatorit të vitit 2001 në New York të SHBA-ve, ku humbën jetën mijëra njerëz.

“Ne shqiptarët jemi përkrah popullit amerikan, në kujtim të ngjarjes së 11 shtatorit, ku humbën jetën mijëra njerëz të pafajshëm. Edhe sot, e përkujtojmë këtë datë dhe solidarizohemi me popullin amerikan”, ka thënë kryetari Begaj.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohen heronjt Fehmi e Xhevë Lladrovci, në 21 vjetorin e rënies së tyre

Në shënim të 21 vjetorit të rënies së heronjve Fehmi e Xhevë Lladrovci, kryetari i ...