Fillimi / Lajmet / Konfirmohen 12 raste të reja me virusin kornoa, ndërsa gjatë ditës se sotme janë shëruar 182 pacientë të tjerë
Konfirmohen 12 raste të reja me virusin kornoa, ndërsa gjatë ditës se sotme janë shëruar 182 pacientë të tjerë

Konfirmohen 12 raste të reja me virusin kornoa, ndërsa gjatë ditës se sotme janë shëruar 182 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.676 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 12 raste pozitive. Ndërsa janë shëruar 182 pacientë, kurse numri i rasteve aktive është 1.652

Kontrolloni gjithashtu

Joe Biden: Agjenda ime nuk është kundër Rusisë apo dikujt tjetër, por është për Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Presidenti amerikan Joe Biden paralajmëron Rusinë për Ukrainën

Kryetari amerikan, Xho Bajden,  u zotua se do ta bëjë shumë të vështirë për kryetarin ...