MIT KS
Fillimi / Lajmet / Krasniqi: Të respektohen këshillat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit
Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë regjistrohen 142 raste të reja me COVID-19 ndërsa janë shëruar 101 persona

Krasniqi: Të respektohen këshillat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit

Rritja e jashtëzakonshëm e numrit të të infektuarve me koronavirus ka bërë që infektologu, Valbon Krasniqi të kërkoj nga qytetarët të respektojnë këshillat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ai ka shkruar që qytetarët duhet të mbajnë maskat në fytyrë dhe të shmangin përshëndetjen me dorë. Numri i të evidentuarve me virusin korona në dy ditët e fundit ka kaluar numrin 100. Vetëm dje janë evidentuar 52 raste të reja nga analizat e bëra për pranin e kërtij virusi në 313 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Kontrolloni gjithashtu

Veliu: Të gjithë policët të kompensohen dhe stimulohen për punën dhe angazhimin e tyre gjatë kësaj periudhe

Veliu: Të gjithë policët të kompensohen dhe stimulohen për punën dhe angazhimin e tyre gjatë kësaj periudhe

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu ka theksuar përkrahjen e fuqishme ...