Kryekuvendari Veseli, priti sot në takim zëvendës-kryeministrin e Turqisë, Numan Kurtulmush

Kryekuvendari Veseli, priti sot në takim zëvendës-kryeministrin e Turqisë, Numan Kurtulmush

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim zëvendës-kryeministrin e Turqisë, Numan Kurtulmush, të cilin e njoftoi për zhvillimet në vend dhe hapat që ka bërë Kosova gjatë viteve të fundit, duke u shndërruar në një faktor paqeje dhe stabiliteti në rajon. Veseli çmoi lart bashkëpunimin që Kuvendi i Kosovës dhe Kuvendi Kombëtar i Turqisë kultivojnë ndërmjet tyre, në funksion të forcimit të miqësisë ndërmjet dy vendeve, si dhe të ngritjes së kapaciteteve të Kuvendit të Kosovës, duke shfrytëzuar përvojën e çmuar dhe të gjatë parlamentare të Turqisë. Përkrahja ekonomike e Turqisë dhe investimet e kompanive turke në Kosovë, sipas Veselit janë shtytje të rëndësishme për zhvillimin ekonomik të vendit. Ai ka kërkuar që ndihma e Turqisë ndaj Kosovës të vazhdojë.

Kontrolloni gjithashtu

Brenda mureve të Kishës Katolike në Francë është abuzuar seksualisht me 216 mijë të mitur që nga viti 1950

Qeveria e Spanjës miratoi një plan për të kompensuar viktimat e abuzimit seksual të Kishës Katolike

Qeveria spanjolle miratoi një plan për të kompensuar viktimat e abuzimit seksual në Kishën Katolike. …