KEK
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli, vizitoi Kazermën e FSK-së në Mitrovicë
Kryekuvendari Veseli, vizitoi sot Kazermën e FSK-së në Mitrovicë

Kryekuvendari Veseli, vizitoi Kazermën e FSK-së në Mitrovicë

Kryekuvendari, Kadri  Veseli, vizitoi Kazermën e FSK-së në Mitrovicë, ku takoi pjesëtarët e Brigadës së Reagimit të Shpejtë, të cilët ditë më parë fituan medaljen e artë në garën ushtarake, më sfiduese dhe më prestigjioze në botë “Cambrain Patrol”, të mbajtur në Britani të Madhe. Pasi falënderoi Skuadrën e Brigadës së Reagimit të shpejtë të FSK-së, për suksesin e treguar në Britani të Madhe, kryeparlamentari Veseli tha se ky sukses i këtyre djemve, bashkë me komandanten e kontingjentit, Manusheqe Nura, e ka nderuar shtetin e Kosovës, Forcën e Sigurisë së saj dhe të gjithë qytetarët e vendit. Por jo vetëm kaq. Kreu i Kuvendit tha se me suksesin e tyre, ata dhanë edhe një dëshmi të fuqishme për profesionalizmin ushtarak të FSK-së, dëshmi, për faktin se FSK-ja ka arritur standardet më të larta të kërkuara nga NATO dhe tani është gati të jetë pjesë e saj: kontribuuese e drejtpërdrejtë për paqen, kudo që i kërkohet.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private ...