valamobile
mbpzhr 2018
kek baneri
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari, Veseli, ka ftuar krerët e partive politike për harmonizimin e një rezolute, në dialogun, Kosovë Serbi
Haradinaj dhe Veseli

Kryekuvendari, Veseli, ka ftuar krerët e partive politike për harmonizimin e një rezolute, në dialogun, Kosovë Serbi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, njëherësh kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka marr pjesë në takimin që e ka thirrur kryetari i Kuvendit Kadri Veseli. Ai pas një kohe ka dal nga takimi duke treguar se Brenda janë ende përfaqësues të partive në koalicionin qeveritar si dhe ata të PSD-së dhe Alternativës. Veseli të hënën ka ftuar krerët e partive politike për të diskutuar për harmonizimin e një rezolute për dialogun me Serbinë. Ftesës së Veselit iu ka përgjigjur negativisht LDK dhe Vetëvendosje.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Lajmet triumfuese nuk kanë të ndalur për Kosovën, e cila është shndërruar në fuqi botërore në xhudo

Haradinaj: Lajmet triumfuese nuk kanë të ndalur për Kosovën, e cila është shndërruar në fuqi botërore në xhudo

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudistet, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, për pjesëmarrjen ...