Brickos

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama tha se Shqipëria është gati për hapjen e negociatave me BE-në

Kryeministri, Edi Rama, ka bërë ndryshime të shumta në kabinetin qeveritar

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë disa ndryshime në qeveri, të cilat i ka bërë me dije në Asamblenë e Partisë Socialiste. Lindita Nikolla do të zëvendësohet nga Besa Shahini në Ministrinë e Arsimit, e cila është me origjinë nga Kosova. Arben Ahmetaj do të zëvendësohet nga Anila Denaj në Ministrinë e Financave. Ditmir Bushati do të zëvendësohet nga Genti Cakaj në Ministrinë e Jashtme, i cili po ashtu është nga Kosova. Damian Gjiknuri do të zëvendësohet nga Belinda Balluku në Ministrinë e Infrastrukturës. Niko Peleshi do të zëvendësohet nga Blendi Çuçi në Ministrinë e Bujqësisë. Mirela Kumbaro do të zëvendësohet nga Eva Margariti në Ministrinë e Kulturës. Sonila Qato do të zëvendësohet nga Eduard Shalsi në Ministrinë e Mbrojtjes së Sipërmarrjes. Gjithashtu, Edi Rama ka njoftuar se do të kthehet Ministria e Marrëdhënies me Parlamentin dhe ministre e saj do të jetë Elisa Spiropali.

Kontrolloni gjithashtu

Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Dje ishte një ditë e hidhur për Kosovën, pasi dështoi të anëtarësohet në Këshillin e Evropës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se sot është një ditë …